CH-Auslieferung mit Gratisservice, AHK 3000kg, Panorama-Glasdach Sky Lounge, Türen: Soft-Close-Automatik für Türen, M Compound-Bremse, schwarz hochglänzend
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'514 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Type approval number | 1BX223 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 40'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 460 kW / 626 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 307 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 194'400 |
| Price | CHF 84'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.