SKODA Octavia Combi 1.5 TSI Soleil DSG-Automat, Benzin, 150 PS, ab MFK.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'837 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1SG537 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantieumfang nach Absprache. |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 145'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 7.1 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 161 g/km |
| New price | CHF 35'000 |
| Price | CHF 13'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.