*Rück und Front Kamera*Sitzheizung*8fach bereift*Vollausstattung*
| Body style | convertible |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Type approval number | 1FA160 |
| Car-Nr. | 7081 |
| Cubic capacity | 3'855 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 120 Monate oder 100000 km Ferrari Garantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 31'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 412 kW / 560 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 11.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 273 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 220'634 |
| Price | CHF 129'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.