Wickelbarer Beifahrersitz / Durchladesystem, DAB+, 2-Schiebetüren, Parkpilot hinten, elektr. Luftzusatzheizung vorne
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'375 kg |
| Kerb weight | 1'718 kg |
| Trailer load braked | 1'450 kg |
| Car-Nr. | TG 500506 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 77'930 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 6.3 / 5.2 / 5.6 |
| CO2 emissions | 147 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 42'900 |
| Price | CHF 14'780 |
Note: actual equipment may differ from that listed.