Jetzt mit 1.9 Leasing bis zum 31.05.2026
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'516 kg |
| Kerb weight | 1'950 kg |
| Car-Nr. | 817 |
| Cubic capacity | 3'283 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 187 kW / 254 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 140 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 75'850 |
| Price | CHF 71'350 |
Note: actual equipment may differ from that listed.