Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 22.0 kWh |
| New price | CHF 58'100 |
| Price | CHF 52'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.