Auto Blitz AG
Korbackerweg 27
Hunzenschwil / AG
Tel: 056 546 56 19
Tel: 078 800 95 95
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'125 kg |
| Trailer load braked | 5'000 kg |
| Type approval number | 1LC528 |
| Cubic capacity | 2'495 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 376'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.5 / 9.5 / 10.8 |
| CO2 emissions | 299 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 49'850 |
| Price | CHF 10'880 |
Note: actual equipment may differ from that listed.