Top-Servicegepflegter 2. Hand Wagen 1A-Zustand Getriebeuntersetzung, Klima
Auto Fankhauser AG
Gurnigelstrasse 8
Blumenstein / BE
Tel: 033 511 06 33
Tel: 079 656 52 08
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'420 kg |
| Kerb weight | 1'150 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1SD637 |
| Cubic capacity | 1'328 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 113'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 63 kW / 86 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.9 / 6 / 7.2 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 21'990 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.