S-Line * Leder * Sitzheizung * LED-Scheinwerfer * Audi Soundsystem * Rückfahrkamera * Einparkhilfe * Smartphone Interface * Virtual Cockpit * MMI Navi Plus * Ambientebeleuchtung * Frisch ab Service * Frisch ab MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'695 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1ah322 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Cargarantie optional möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 129'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 9.5 / 6.1 / 8.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 202 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 57'100 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.