Sehr schöner und top gepflegter Durango R/T Premium frisch ab Service und MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 8 |
| Kerb weight | 2'550 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 5'654 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 5 Sterne Garantie möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 28'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 268 kW / 364 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Price | CHF 61'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.