4x4 , Automat , Navi , DAB Radio , Sitzheizung , Virtuelles Cockpit , El.Heckklappe
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'223 kg |
| Kerb weight | 1'784 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1SG699 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 53'930 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 42'730 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.