CH-Fahrzeug mit 12/24 Monaten Garantie Gratisservice, M Race Track Paket, Technologie Paket, M Carbon Exterieurpaket
| Body style | Coupe |
| First registration date | 01.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'846 kg |
| Car-Nr. | 1501 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gratisservice 10 Jahre / 100'000km ab 1. Inv. |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | blue |
| Mileage | 66'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 166'900 |
| Price | CHF 67'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.