Services faits, expertisé et garantie 1 an
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'965 kg |
| Kerb weight | 1'544 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Car-Nr. | 170050 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Renew Gold - 12 mois |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 70'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 137 kW / 186 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.