*DEMO-Fahrzeug*
Garage Gerber AG Matten
Gewerbezentrum Wengelacher 3
Matten bei Interlaken / BE
Tel: 033 516 40 04
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2026 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'470 kg |
| Kerb weight | 1'175 kg |
| Type approval number | 1FD406 |
| Car-Nr. | U-0000000114-10119 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Power | 48 kW / 65 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| CO2 emissions | 126 g/km |
| New price | CHF 22'890 |
| Price | CHF 22'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.