Garage Gerber AG Matten
Gewerbezentrum Wengelacher 3
Matten bei Interlaken / BE
Tel: 033 516 40 04
| Body style | Van |
| First registration date | 01.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 2'215 kg |
| Type approval number | 1KA932 |
| Car-Nr. | N-0000000104-10119 |
| Warranty | 84 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 412 km |
| Battery capacity | 71.2 kWh |
| New price | CHF 53'660 |
| Price | CHF 51'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.