Garage Gerber AG Matten
Gewerbezentrum Wengelacher 3
Matten bei Interlaken / BE
Tel: 033 516 40 04
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'730 kg |
| Kerb weight | 1'431 kg |
| Type approval number | 1FD262 |
| Car-Nr. | U-0000000109-10119 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 87 kW / 118 PS |
| Doors | 3 |
| Energy efficiency | a |
| Electric range | 320 km |
| Battery capacity | 42.0 kWh |
| New price | CHF 37'240 |
| Price | CHF 25'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.