**Navigation**Head UP Display**Leder**Sitzheizung**Rückfahrkamera**Abstandsregler**Standheizung**Anhängerkupplung**
Winkelbüel Garage AG
Sinserstrasse 400
Cham / ZG
Tel: 041 516 25 70
Tel: 079 616 87 27
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1af224 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Aufpreis 650.- |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 182'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 5.3 / 4.7 / 5.1 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 77'950 |
| Price | CHF 24'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.