**Navigation**360 Kamera**Sitzheizung**Lenkradheizung**DAB+**Memory Sitze**CH Fahrzeug**
Winkelbüel Garage AG
Sinserstrasse 400
Cham / ZG
Tel: 041 516 25 70
Tel: 079 616 87 27
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'245 kg |
| Kerb weight | 1'830 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1hc494 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Aufpreis 650.- |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 168'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.5 kWh |
| New price | CHF 66'300 |
| Price | CHF 17'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.