Gepflegtes CH-Fahrzeug, Frisch ab MFK, Klima, Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'510 kg |
| Kerb weight | 1'055 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1SF967 |
| Car-Nr. | 5600.10 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 117'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 5.8 / 4.2 / 4.8 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 108 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.