Amg Line Plus, Premium-Plus-Paket, Drive Assist, Parking Assist, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'585 kg |
| Kerb weight | 2'155 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 311307668000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 260 kW / 353 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 743 km |
| Battery capacity | 85.0 kWh |
| New price | CHF 83'359 |
| Price | CHF 74'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.