***CH-Fahrzeug*** Ab MFK und ab Service, Abstandtempomat, Anhängerkupplung 1800Kg, Panoramadach, Navi, Bluetooth, 12Monate Garantie möglich, etc
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'018 kg |
| Kerb weight | 1'455 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1SG388 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 117'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 5.1 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 136 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 44'940 |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.