Panorama-GlasschiebedachElektrische Sitze mit MemorySitzheizung hintenSitzbelüftung vorneBeheizbares LenkradAmbientebeleuchtung (mehrfarbig)Keyless-Go (schlüsselloser Zugang)3-Zonen-KlimaautomatikPremium-LedersitzeCOMAND Navigation (grosses Navi)Touchpad-ControllerHead-Up DisplayBurmester SoundsystemSmartphone-Integration (Apple CarPlay / Android Auto)Rear-Seat Entertainment (Monitore hinten)ab MFK ne
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1mh497 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Base möglich |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 154'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 6.3 / 5.1 / 7.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 79'800 |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.