Navi, Kamera, Klima, Tempomat Optional: Panorama-Dach, ACC-Tempomat, Leder, Head-Up-Display, Harman/Kardon, Anhängerkupplung
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'085 kg |
| Kerb weight | 1'763 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1bz126 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Garantie möglich |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 60'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 4.9 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 58'300 |
| Price | CHF 22'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.