NavigationssystemLED-/Bi-Xenon-ScheinwerferRückfahrkamera / ParkassistentSitzheizungKEYLESS-GOSpurhalte- oder Totwinkel-AssistentAmbientebeleuchtungab MFK neuNight-Paket
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'920 kg |
| Kerb weight | 1'370 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1mf492 |
| Cubic capacity | 1'595 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Garantie möglich |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 164'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 7.7 / 4.8 / 5.8 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 136 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 52'700 |
| Price | CHF 10'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.