* Jantes 19' Noir * Feux IQ Light * Sièges Chauffant * Volant chauffant * Head-up Display * Clim Auto * Tempomat Adapt. * Caméra + Capteurs *
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'580 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VQ286 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 84'990 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 301 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 163 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 55'000 |
| Price | CHF 28'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.