Top Zustand aus erster Hand, Panorama Schiebedach, Navigation, Bluetooth, DAB Radio, Rückfahrkamera, Parkhilfe V+H, Totwinkel Spurassistent, Distanzregler, Alcantara / Leder Sportsitze, Sitzheizung, Klimaautomat, LED / Xenon Scheinwerfer, 12 Monate Garantie...
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'855 kg |
| Kerb weight | 1'495 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1AK315 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 42'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 6.4 / 4.4 / 6.6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 22'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.