Top Zustand, Navigation, Bluetooth, DAB Radio, Apple Car Play, Rückfahrkamera, Parkhilfe V+H, Keyless, Distanzregler, Tempomat, Sitzheizung, Teilleder Sitze, Getönte Scheiben, 18 Zoll Alufelgen, LED Scheinwerfer, Service gepflegt, 12 Monate Garantie.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'690 kg |
| Kerb weight | 1'331 kg |
| Type approval number | 1SH801 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 37'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.