CH-Fahrzeug - 2+2 Garntieverlängerung - Hinterachslenkung - Panoramadach - Luftfederung - Sitzlüftung vorn - Bose Soundsystem uvm...
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'125 kg |
| Kerb weight | 2'500 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1pf947 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 100000 km 2 Jahre + 2 Jahre Approved Anschlussgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 36'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 346 kW / 470 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 43 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 86 km |
| New price | CHF 172'460 |
| Price | CHF 93'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.