ab MFK neu, unfallfrei, 1. Hand Fahrzeug und Servicegepflegt, Ablieferungspauschale zusätzlich Fr. 495.--
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'295 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1VG145 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 105'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.3 / 4.9 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 112 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 32'185 |
| Price | CHF 11'888 |
Note: actual equipment may differ from that listed.