Drive Pro Paket, Black Pack, Rückfahrkamera, Memory-Sitze, Meridian Soundsystem, LED-Scheinwerfer, 20-Zoll Alufelgen
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 2'200 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 15000 km 12 Monate Garantie gegen Aufpreis möglich. |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 49'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 08.2024 |
| Fuel consumption | 6.1 |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 69'960 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.