* 8-Fach Räder * Schiebedach * Anhängerkupplung * Rückfahrkamera * Sitzheizung * Sitzmemory * Lenkradheizung * ACC * DAB * uvm. *
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'425 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1PF597 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 233'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 306 kW / 416 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 79 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Battery capacity | 10.8 kWh |
| New price | CHF 106'200 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.