Bosch Car Service Sirnach
Frauenfelderstrasse 45-47
Sirnach / TG
Tel: 071 516 09 06
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 2'059 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | 41885 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 180 Monate oder 200000 km fortlaufende Herstellergarantie und Garantie optional bis zu 15 Jahre un |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 26'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 184 kW / 250 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 81'500 |
| Price | CHF 44'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.