NEUES FAHRZEUG / WERKSGARANTIE + BATTERIEGARANTIE / ABLIEFERUNGSPAUSCHALE 350.-
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'475 kg |
| Kerb weight | 1'250 kg |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km WERKSGARANTIE / GARANTIE D'USINE BATTERIEGARANTIE 8 JAHREN ODER 150'000KM |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 265 km |
| Battery capacity | 37.3 kWh |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.