Gepflegtes Fahrzeug, frisch ab MFK, scheckheftgepflegt, 8-fach bereift auf Alufelgen, Bose-Soundsystem, Panorama-Glasdach uvm
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'445 kg |
| Kerb weight | 1'910 kg |
| Car-Nr. | 134 / 10274 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 300'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 235 kW / 319 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.3 / 5.3 / 6 |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Price | CHF 14'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.