Frisch ab MFK veteran, grossen Service mit Zahnriemen und Wasser Pumpe,neue Bremsen vorne und hinter Véhicule expértisé vétéran, révision complète, grand service incluant la courroie de distribution et la pompe à eau, freins avant et arrière neufs.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 02.1995 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'720 kg |
| Kerb weight | 1'250 kg |
| Type approval number | 1H5062 |
| Chassis Number (VIN) | JHMBB31400C103305 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Red |
| Mileage | 185'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 98 kW / 133 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 36'700 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.