**Klima**Tempomat**frisch ab MFK**
Winkelbüel Garage AG
Sinserstrasse 400
Cham / ZG
Tel: 041 516 25 70
Tel: 079 616 87 27
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'530 kg |
| Kerb weight | 1'050 kg |
| Trailer load braked | 1'150 kg |
| Type approval number | 1pa991 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate Aufpreis 650.- |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 51'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 60 kW / 82 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 5.5 / 3.9 / 4.5 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 104 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 6'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.