Gebrauchtes CH-Nutzfahrzeug, Frisch ab Gr. Service, 3Plätzer, Klima, Nutzlast(550Kg), Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | Minibus |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'130 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 950 kg |
| Type approval number | 3PC209 |
| Car-Nr. | 5626.0 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 36'400 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 06.2025 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.9 / 7.7 |
| CO2 emissions | 174 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 12'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.