**Angebot Tageszulassung**
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'690 kg |
| Kerb weight | 1'314 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Car-Nr. | 717D20090925 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 48 Monate 48 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 132 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 35'830 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.