1. Hand, unfallfrei, Top Ausstattung, Tausch sowie Finanzierung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'769 kg |
| Trailer load braked | 1'250 kg |
| Type approval number | 1oe353 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 28'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 133 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.2 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 26 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 56 km |
| Battery capacity | 12.4 kWh |
| New price | CHF 46'330 |
| Price | CHF 21'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.