lückenlos durch Mercedes-Garage gewartet (Serviceheft in PDF-Datei ersichtlich)
Autozentrale Dietikon
Überlandstrasse 160
Dietikon / ZH
Tel: 044 546 54 74
Tel: 079 403 74 14
| Body style | Minibus |
| First registration date | 07.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'180 kg |
| Type approval number | 3MF811 |
| Cubic capacity | 2'148 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 154'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 80 kW / 109 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Energy efficiency | a |
| New price | CHF 47'075 |
| Price | CHF 9'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.