Sehr gepflegtes Fahrzeug AHK ( 2460 Kg)Swiss Integral Garantie bis 12.2026/ 90000 Km
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 2'460 kg |
| Type approval number | 1MJ374 |
| Car-Nr. | 7593 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 287 kW / 390 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 14.5 / 8.5 / 11 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 249 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 91'900 |
| Price | CHF 51'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.