Topausstattung mit Allrad, Abstandstempomat, PDC vorne und hinten, Sitzheizung, Schwarze 18 Felgen, Navi uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'315 kg |
| Kerb weight | 1'985 kg |
| Trailer load braked | 1'150 kg |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate Auf Akku 8 Jahre oder 160'000Km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 150 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 49 km |
| Battery capacity | 11.4 kWh |
| New price | CHF 48'990 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.