Ultra, AHK, Head-up-Display, Panoramadach, el. Sitze, DCC-Fahrwerk, el. Heckklappe mit Virtual Pedal, Keyless, Transport-Paket, 8-fach bereift
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'612 kg |
| Kerb weight | 2'308 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | 915 0054 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km 1 Jahr oder 10'000 km 8 Jahre oder 160'000 km auf HV-Batterie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 48'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2022 |
| Electric range | 532 km |
| Battery capacity | 77.1 kWh |
| New price | CHF 68'800 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.