1.Hand,unfallfrei,servicegepflegt inkl.neuem Zahnriemenwechsel,MFK 10.2025
| Body style | Minibus |
| First registration date | 11.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'020 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 3VE166 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 226'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 75 kW / 102 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| CO2 emissions | 198 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 8'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.