** Ab Platz ohne Garantie **
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Kerb weight | 1'785 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1MD462 |
| Car-Nr. | 1222 |
| Cubic capacity | 3'498 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 362'517 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 200 kW / 272 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 01.2025 |
| Fuel consumption | 14.9 / 8.3 / 10.7 |
| CO2 emissions | 255 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 86'465 |
| Price | CHF 3'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.