** AB-MFK ** Servicegepflegt ** Leder ** Tempomat ** Radio ** Aus 1-hand **
| Body style | Coupe |
| First registration date | 06.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'915 kg |
| Kerb weight | 1'445 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1MC819 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km Gegen Aufpreis auf Motor und Getriebe |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 59'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 95 kW / 129 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 13.8 / 6.9 / 9.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 225 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.