Frisch ab MFK und Service, Klima, Bremsen Vorne + hinten Neu, Winterreifen Neu.
Garage & Pneuhaus B. Langenegger
Wangenstrasse 80
Herzogenbuchsee / BE
Tel: 031 516 78 80
Tel: 079 330 76 76
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'436 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1VE145 |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 73'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 63 kW / 86 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.1 / 6 / 6.8 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 21'930 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.