**CH-Fz.**Top gepflegt ausgestattet**Pano, Assistenz-Paket, Bose, 360 Kamera u.v.m**Frisch ab Porsche Service**Porsche Approved laufend**
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 1'920 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1PF902 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 46 Monate oder 100000 km Laufende Porsche Approved bis 12.2026 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 38'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2022 |
| Fuel consumption | 10.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.