Front Schaden ( Motor Startet nicht )
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'309 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 4'999 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 195'425 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 18.3 / 9.7 / 12.8 |
| CO2 emissions | 298 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 128'400 |
| Price | CHF 6'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.