New C3 / 1.2 Turbo / Moteur à chaîne / Ecran tactile avec Car Play / Radar de recul / Climatisation / Régulateur / Prime reprise 1'500 CHF déjà déduite
Garage du Centre Philippe Meuwly SA
Chemin du Milieu 2
Avenches / VD
Tel: +41796345208
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'620 kg |
| Kerb weight | 1'226 kg |
| Chassis Number (VIN) | VR7CCHPVXST3O5G4O |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | Garantie usine 5 ans / 100'000 Km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 19'350 |
| Price | CHF 19'050 |
Note: actual equipment may differ from that listed.